¨
baner.jpg

 Ukončení činnosti ÚU MINUSMA MALI

   V pátek 27.1.2017 se uskutečnil na nástupišti 601.skss slavnostní nástup, kterým bylo ukončeno sedmiměsíční působení ÚU speciálních sil na území afrického Mali.

   Příslušníci 601.skss působili pod mandátem OSN společně v sestavě s dánskou a holandskou jednotkou pro speciální operace. Celé uskupení bylo pod holandským velením. Plněním celé škály úkolů speciálních sil podporovali snahu o stabilizaci této středoafrické republiky. Opět se podařilo vrátit příslušníkům 601.skss zpět do republiky bez zranění a v plném počtu. Svou činností přispěli k dobrému jménu ČR a armády a potvrdili kvalitu českých speciálních sil. Cenným přínosem byly i získané zkušenosti a poznatky z dlouhodobého působení v podmínkách Sahelu.

   Vojáci byli za svoji činnost a reprezentaci ČR oceněni Záslužným křížem ministra obrany, medailí Za službu v zahraničí a věcnými dary. Ministr obrany udělil veliteli holandského ÚU 8. rotace majoru Joostovi medaili Za službu v zahraničí.

   Nasazení v Mali však nebylo jediné nasazení sil, kde v loňském roce působili příslušníci 601.skss. jeden příslušník plnil úkoly v rámci leteckého poradního týmu na území Iráku.

   Vojákům za práci poděkoval ředitel Ředitelství speciálních sil MO brigádní generál Karel Řehka, který předal i pozdravy od náčelníka Generálního štábu. Ocenění si vojáci vyslechli i od velitele Holandských speciálních sil plukovníka Groena.

   Vojáky přišla pozdravit také poslankyně Parlamentu ČR Jitka Chalánková, zástupci státní správy a místní samosprávy, bývalí velitelé útvaru v čele s generálmajorem Milanem Kovandou a zástupci Československé obce legionářské. Těmi nejvzácnějšími hosty na nástupu byli rodiny příslušníků ÚU Minusma.(27.01.2017)

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz