¨
baner.jpg

 Významný den útvaru

   Položením kytic a věnců na magistrátu a městském hřbitově města Prostějov zahájil ve středu 7. května velitel 601. skupiny speciálních sil plukovník Karel Řehka oslavy Dne vítězství a Významného dne útvaru. Po ukončení vzpomínkové akce na městském hřbitově se příslušníci 601.skss seřadili na nástupišti útvaru, kde si za účasti senátorky Boženy Sekaninové, hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila, primátora statutárního města Prostějov Miroslava Pišťáka, náčelníka štábu Vojenského zpravodajství brigádního generála Jana Bureše, zástupců resortu obrany a Armády ČR, státní správy a městské samosprávy, bývalých velitelů útvaru v čele s generálporučíkem Ondrejem Páleníkem a generálmajorem Milanem Kovandou a v neposlední řadě s rodinami kamarádů, kteří zahynuli při plnění služebních povinností, připomenuli významný den historie České republiky a 601. skupiny speciálních sil.

   Po doznění státní hymny byl vyhlášen rozkaz ministra obrany ke Dni vítězství, a poté byly u příležitosti Významného dne útvaru uděleny příslušníkům speciálních sil čtyři stupně pamětních odznaků za službu u speciálních sil, rozvoj speciálních sil a propagaci útvaru na veřejnosti. Plukovník Řehka udělil čtvrtý stupeň Tomáši Mišlanovi za dlouhodobou spolupráci a vybudování muzea Výsadkáři 8280 v Mladé Boleslavi.

Muzeum Výsadkáři 8280

   V dalších bodech programu nástupu převzali dva příslušníci, z rukou brigádního generála Bureše, medaili ministra obrany České republiky Za službu v zahraničí – Afrika III. stupně.

   Po projevu plukovníka Řehky a zdravicích primátora Pišťáka a brigádního generála Bureše, kteří gratulovali vyznamenaným, byly položeny kytice na pietním místě útvaru.

   Vyvrcholením slavnostního ceremoniálu bylo blahopřání, poděkování a předání věcného daru plukovníku Alfrédu Jánskému u příležitosti jeho významného životního jubilea - 100 let.

Stopy paměti - Alfréd Jánský
(14.04.2014)

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz