¨
baner.jpg

  Slavnostní otevření muzea VÝSADKÁŘI 8280

   Slavnostní otevření muzea věnovaného příslušníkům Vojenského útvaru 8280 pod názvem VÝSADKÁŘI 8280 proběhlo v pátek 5. října v Mladé Boleslavi na Komenského náměstí, kde je muzeum originálně umístěno do bývalého krytu civilní ochrany.

   Muzeum bylo vybudováno nadšenci z Klubu vojenské historie 8280 a 1. PTS Táborník MB v čele s panem Tomášem Mišlanem ve spolupráci s 601. skupinou speciálních sil, která je dnešním nositelem krycího názvu Vojenský útvar 8280. Nad celým projektem převzal záštitu bývalý velitel a současný nadřízený útvaru, ředitel Vojenského zpravodajství generálporučík Ondrej Páleník, kterého při slavnostním zahájení zastoupil předchozí velitel útvaru brigádní generál Milan Kovanda. Slavnostního aktu se zúčastnili také poslanec Parlamentu ČR Jan Hamáček, velitel 601.skss plukovník Karel Řehka, bývalí velitelé útvaru 8280 a zástupci z řad výsadkových veteránů.

   Pro návštěvníky muzea 601. skupina speciálních sil připravila ukázky bojových vozidel, výzbroje, technického vybavení a promítání filmu z výcviku a operací.

   Novou expozici by si příznivci a obdivovatelé vojenské historie, a zvláště té výsadkové, neměli nechat ujít.(05.10.2012)

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz