Pistole Glock 17

Pistole od Rakouské firmy Glock se díky své spolehlivosti a odolnosti stala fenoménem ve světě ručních palných zbraní a z uvedených důvodů byla nejmodernější modifikace G 17 zavedena do výzbroje 601.skss. Pistole byla dodána na základě požadavků příslušníků speciálních sil v zelené khaki (olive) verzi. Jako záložní zbraň jednotlivce slouží k ničení živé síly do vzdálenosti 50m.

glock.jpg, 42 kB

Pro plnění široké škály úkolů je zbraň vybavena příslušenstvím jako např. taktická svítilna GTL 52 pracující ve viditelném nebo infračerveném spektru.Svítilna dále generuje infračervený nebo viditelný laserový paprsek.

glock_tl.jpg, 16 kB

Dalším doplňkem je tlumič hluku Impuls II od firmy Brügger and Thomet, který se používá se střelivem 9mm Luger Subsonic, umožňuje však použití i běžného střeliva 9mm LUGER.

zasobnik_g_z200.jpg, 6 kB pouzdro_g.jpg, 7 kB

Pro účely výcviku jsou využívány modifikace Glock-17T a Glock-17R. Glock-17T (plastový rám pistole je proveden v modré barvě) používá značkovací munici 9mm FX Simunition (obdoba paintballu) a Glock-17R (plastový rám pistole je proveden v červené barvě) slouží k nácviku bezpečné manipulace se zbraní.

TTD
Ráže: 9mm LUGER (9x19mm)
Zásobník: 17nábojů
Hmotnost: bez zásobníku - 625g

 

Vytisknout TOPlist